top of page
penis ameliyatı

Penis eğriliği onarımı, penisi düzeltmek için yapılan bir ameliyattır. Peyroni denilen penisin bu durumu için yapılır. Peyroni hastalığı, sertleşme sırasında belirgin olan penisin kavisli olmasına neden olur. 

Peyroni hastalığı için penis eğriliğinin düzeltilmesinde cerrahinin en etkili tedavi olduğu gösterilmiştir. Bununla birlikte, genellikle sadece cerrahi olmayan tedaviye yanıt vermeyen ve 12 aydan uzun süredir eğriliği olan şiddetli vakalarda ameliyat önerilir.

Penisin uzun tarafını - skar dokusu olmayan tarafı dikmek için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Bu, genellikle daha az şiddetli eğriliklerle sınırlı olmasına rağmen, penisin düzleşmesine neden olur.

Bir diğer yöntem kesi sonrası greftleme yöntemidir. Bu ameliyat türü ile yara dokusunda bir veya daha fazla kesi yaparak kılıfın esnemesini ve penisin düzleşmesini sağlarız. Bazı durumlarda yara dokusunun bir kısmını çıkarabiliriz.

AMELİYATTAN SONRA

Geçirdiğiniz ameliyatın türüne bağlı olarak, aynı gün hastaneden eve gidebilirsiniz veya bir gece kalmanız gerekebilir.

Ertesi gün çıkarılacak olan mesaneyi boşaltmak için bir idrar sondanız olabilir. Dreniniz varsa ertesi gün o da alınır. Pansuman ertesi gün değiştirilir ve bandajı nasıl değiştireceğiniz size gösterilecektir. Bu 5 gün boyunca her gün yapılmalıdır.

Ayrıca penisi 2 gün kuru tutmak gerekir. Ameliyattan sonraki ikinci gün duş alabilirsiniz, ancak kesi(ler)i kuru tutmaya çalışmalısınız.

Size eve götürmeniz için bir ağrı kesici ve antibiyotik reçetesi verilecektir, ancak en iyi ağrı kesici buz torbasıdır. İlk gün aralıklı olarak penisin üzerine buz torbası koymalısınız. Çoğu hasta geceleri ağrılı ereksiyon olur. Penisin üzerine buz torbası koyarsanız ağrı birkaç dakika içinde hafifler.

Peyroni hastalığı ameliyatından sonra cinsel aktivite için 4-8 hafta beklemeniz gerekir.

Penis Eğriliği Ameliyatı

bottom of page