top of page

Penis büyütme ameliyatı, penisinizi daha büyük göstermek için yapılan bir ameliyattır. 

Mikropenis veya gömülü bir penisiniz varsa, büyütme ameliyatı yaptırmanız tıbbi nedenler nedeniyle gerekli olabilir. Mikropenis veya çok küçük bir penis, doğuştan gelen bir durumdur (doğduğunuz bir durum). Gömülü bir penis, göbeğinizden, uyluklarınızdan veya skrotumdan derinin altına gizlenmiş bir penisi ifade eder. Bu doğuştan da olabilir veya yaşlandıkça da olabilir.

Bu koşullara sahip kişiler genellikle ayakta idrar yapabilme ve cinsel ilişkiye girebilmek için ameliyat olmak isterler. 

Penisi daha büyük göstermek için kullanılan farklı prosedür türleri vardır. Yaygın olarak gerçekleştirilen prosedürler şunları içerir:

Ligamentoliz Penisinizi kasık kemiğinize bağlayan asıcı bağ cerrahi olarak kesilir. Sarkık penis daha aşağıda asılı kalır ve daha uzun görünür.
Otolog yağ kullanarak penis büyütme Liposuction cihazı kullanarak göbek etrafındaki yağınızı alıp, ardından kalınlığı artırmak için bu yağı penisinize enjekte ederiz.
Dermal dolgu maddeleri kullanarak penis büyütme Bu işlemde, penis derisinin altına (deri altına) kozmetik dolgu maddeleri enjekte ederiz. 
Suprapubik yağ yastığının cerrahi olarak çıkarılması Penisi “gömük” olan erkeklerde penisi çevreleyen yağ dokusu cerrahi olarak çıkarılır. Bu, penisinizin boyutunu artırmaz, ancak penisin gerçek uzunluğunu ortaya çıkarmak için etrafındaki dokuların boyutunu küçültür.

AMELİYAT SONRASI

Operasyon yaklaşık 1 saat sürer. Penis kalınlaştırmada kullanılan yağ miktarı genellikle filtre edilen miktar olan 50 ile 100 CC arasında değişmektedir.

Penisi 2 gün kuru tutmak gerekir. Ameliyattan sonraki ikinci gün duş alabilirsiniz, ancak kesiyi kuru tutmaya çalışmalısınız.

Size eve götürmeniz için bir ağrı kesici ve antibiyotik reçetesi verilecektir, ancak en iyi ağrı kesici buz torbasıdır. İlk gün aralıklı olarak penisin üzerine buz torbası koymalısınız. Çoğu hasta geceleri ağrılı ereksiyon olur. Penisin üzerine buz torbası koyarsanız ağrı birkaç dakika içinde hafifler.

Ameliyattan sonra iyileşme süreci, penisin doğru şekilde iyileşmesini sağlamak için nispeten uzundur.

Yağ enjeksiyonu sonrası 21 gün cinsel perhiz yapılması önerilir. Bu süre zarfında cinsel ilişkide penis travmatize olur, bir miktar yağlar dokulara tutunmaz, erir.

Penis uzatma ameliyatının ereksiyon, libido veya doğurganlık üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Erken boşalma varsa, bu ameliyat ile düzelmez.

Çocuk sahibi olma yeteneği artmaz veya azalmaz, kısırlığa yol açmaz. Penisin hassasiyeti de değişmez. Penisin hissini sağlayan sinirler, penis dokusu ile birlikte pelvik kemiğin altından gelir. Bu sinirlerin bu operasyon sırasında zarar görmesi olası değildir.

penis kalınlaştırma

Penis Uzatma
&
Kalınlaştırma

bottom of page